Gliwice wtabelkowane

  No, to ostatnia - chronologicznie, bo na pewno nie pod względem ważności - formalność za nami. Rajd Miejski w Gliwicach został przeliczony, podsumowany i ujęty w tabelkach NZARP - czyli rankingu, porządkującemu zasługi i zdobycze punktowe zespołów, startujących w rajdach przygodowych. Oczywiście - Wielki Kalkulator nie mógł sobie odmówić kilku uszczypliwości w swoim orędziu. Przyjmujemy te niesłuszne ataki ze spokojem; grunt, że piszą, nieważne, jak. No i - że tabelka gotowa...

Wehikuł Wczasu…

Że literówka w tytule? Otóż nie i jeszcze raz nie. Kiedy zdawało się, ze nasz ulubiony NZARP został uporządkowany, liczby przyporządkowane, a miejsca (na stałe?)  okupowanymi są, jak Filip z konopi wyskoczył imć Wielki Cenzor zwany przez niektórych (niesłusznie chyba?) Igorem. Wyskoczył i podsunął był tabele ze ścigania w Gliwicach. Po miesiącu, wyimaginujcie sobie!

Nooooooo, ten numer nie przejdzie. Myślę z mściwą satysfakcją sobie. Za późno! Lecz gdy tabelki otwarłem, tak pro forma, by sprawdzić czy się otwierają….

No, więc gdy tabelki otwarłem, to wysypało się tyle luda. I wszyscy na te wczasy w pocie czoła pogonili. I przegonił nie jeden drugiego.

I pewnie na ZS’ach na niejedno od czapy pytanie odpowiadać musiał, wykazując się wiedzą, jak nie przymierzając w „Jednym z Dziesięciu”…I Kiełbasie serce, twarde i bezduszne, nagle zmiękło.

I pomyślał, że wysiłek tak stachanowski, tak zbiorowy, wyrzucon do kosza być nie może. I wrzucił był do tabelek te gliwickie wczasy, przesuwając nieco ich kolumny w czasie. Co obecną w NZARP sytuację, a jednocześnie i tytuł notowania obecnego, co nieco tłumaczy…

No to do następnego, pełnego znoju i sukcesów występ(k)u !

Czego, piszący te słowa gorąco życzy

Michał Kiełbasiński – NZARP

National Adventure Racing Rank of Poland